KM IDO SHOW DANCE I JAZZ DANCE12. kwietnia 2015 roku zakończyły się trwające trzy dni Krajowe Mistrzostwa IDO Jazz Dance, Show Dance, mini Production, Production – Szczecin 2015, na których oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentacji barlineckiego zespołu Feeling Dance Group. Znaleźliśmy się w bardzo doborowym towarzystwie zespołów tanecznych z Warszawy, Łańcuta, Wrocławia, Opola, Siedlec, Kielc, Tychów i Szczecina, Rzeszowa. Jednym słowem na dwóch scenach wystąpiło przez trzy dni kilkadziesiąt klubów z całej Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki bowiem stanowiły one jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy. Nasz zespół dzielnie reprezentowała formacja zwana przez wszystkich roboczo Plusice, czyli Feeling 31 Plus. Nasze dziewczyny wraz z Piotrem, debiutującym jako tańczący Plus, startowały w dwóch kategoriach.

W kategorii Jazz Dance zaprezentowały układ pt. „Feeling Cafe”, zaś w kategorii Show Dance zatańczyły jako „Diabły”. Oba układy w choreografii trenera Kamila Fabicha niezmiernie podobały się widzom, których ilość przeszła chyba najśmielsze oczekiwania organizatorów, a także samych jurorów. W kategorii Jazz Dance nasze Plusice wytańczyły III miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski, zaś w kategorii Show Dance zajęły II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski. Szczególnie drugi taniec wywołał wśród publiczności ogromny entuzjazm. Mimo, że jako jeden z nielicznych zespołów nie przywieźliśmy swojej publiczności, piski i okrzyki zachwytu w czasie tańca Diabłów nie miały końca.

Jesteśmy dumni z tego, że po raz kolejny pokazaliśmy, iż stać nas na wiele i potrafimy zadziwiać oraz zachwycać swoim tańcem. Udowodniliśmy, że bez większego wsparcia ze strony miasta czy starostwa (mimo wielu próśb nie mogliśmy się doprosić o udostępnienie nam do treningów na choćby kilka prób dużej sali w „stojącej odłogiem” nowo wyremontowanej Limbie) potrafimy realizować swoją pasję i walczyć o nasze marzenia.

Jednocześnie bardzo gorąco chcielibyśmy podziękować za wsparcie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku pani Danucie Tomiałojć, która (jak zawsze z wielką życzliwością i przychylnością) udostępniła nam salę na kilka prób, nawet na próbę generalną, która odbywała się w sobotę. Dziękujemy także rodzinom naszych Plusów oraz wszystkim, którzy nas wspierali.


Wpis z kategorii: Bez kategorii