Jubileuszowa – X Gala Taneczna za nami25 czerwca na sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się X Jubileuszowa Gala Taneczna Feeling Dance Group. Ponad 200 tancerzy zaprezentowało się w najnowszych choreografiach, wszystko po to, aby tak jak mówią „zrobić wrażenie”. Nie da się ukryć, że wrażenie to zrobili. Ponad dwadzieścia układów tanecznych, z czego prawie wszystkie premierowe.
 Barwne kostiumy i niebywała scenografia. Wspominano początki zespołu, mówiono o nagrodach i wyróżnieniach. Na sali widowiskowej zasiedli m.in. Prezes Polskiego Związku Tańca Freestyle Zbigniew Zasada, instruktor z Equrrola Dance Studio Warszawa Katarzyna Mieczkowska, instruktorzy z zaprzyjaźnionych zespołów z Gdańska, Karsina i Szczecina, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski wraz z Radnymi, delegacje z miast partnerskich z Prenzlau i Schneverdingen, sponsorzy oraz rodziny młodych tancerzy z Feeling Dance Group. Jak co roku, podczas Gali, następuje smutny moment pożegnania tancerzy.
 W tym roku z Feeling Dance Group odeszło czternaście osób, które swoją dalszą edukację związali z innym miastem niż Barlinek i nie byliby w stanie uczestniczyć w treningach. Były życzenia i prezenty dla Feelingu i od Feelingu. Podziękowano osobom, dzięki którym Feeling Dance Group może koncertować, czyli sponsorom, przyjaciołom, rodzicom i tym najważniejszym, czyli tancerzom. Oni z kolei podziękowali trenerom – Kamilowi Fabichowi, Magdalenie Adamiok, Ewelinie Wieczorek, Arlecie Osińskiej i Joannie Kukiełce. Gościem koncertu był zespół „Paradise” z Karsina. Nie zabrakło tradycyjnego tortu, który został podarowany przez Burmistrza Dariusza Zielińskiego.
 Gala zakończyła się wspólnym finałem wszystkich tancerzy, którzy nie zmieścili się na scenie i część tańczyła tuż pod nią. Kamil Fabich zawsze mówi, że nie ma Gali bez wpadki. Tym razem było nie inaczej. Jednak w tym przypadku nie zawiniły jego wpadki językowe a pogoda. Najpierw ulewny deszcz zalał salę widowiskową BOK i koncert rozpoczęto z ponad 30 minutowym opóźnieniem. Później zabrakło prądu. Ostatecznie koncert rozpoczął się dwie godziny później. Jednak warto było czekać! X Jubileuszową Galę Taneczną Feeling Dance Group poprowadzili trenerzy – Magdalena Adamiok i Kamil Fabich.
 Koncert współfinansowany został ze środków gminy Barlinek za co serdeczne jeszcze raz dziękujemy.

Wpis z kategorii: Bez kategorii